UDZIELANIE INFORMACJI PRZEZ NOTARIUSZY

W ostatnią sobotę, 28 listopada 2020 roku, odbyła się XI już edycja Dnia Otwartego Notariatu. Z powodu pandemii osobiste spotkania dyżurujących notariuszy i zastępców notarialnych z osobami zainteresowanymi zastąpione zostały rozmowami telefonicznymi.

Nadto, na specjalnie stworzonej przez Krajową Radę Notarialną stronie internetowej: www.porozmawiajznotariuszem.pl były m.in. publikowane posty o charakterze poradnikowym (w wersji pisanej oraz w formie krótkich nagrań wideo). Odpowiedzi były udzielane na żywo: w formie streamingu, chatu oraz z wykorzystaniem poczty elektronicznej.

Akcja cieszyła się zainteresowaniem tak dużym, że przerosło ono oczekiwania organizatorów. Wielu osobom nie udało się niestety skontaktować ani telefonicznie pod uruchomionymi na ten dzień numerami telefonów ani też w inny sposób – podany przez Krajową Radę Notarialną – w szczególności poprzez stronę internetową KRN-u.

W związku z powyższym, Rada Izby Notarialnej w Krakowie pragnie uprzejmie poinformować wszystkich klientów, którzy nie mogli się skontaktować z osobami dyżurującymi, że wobec zakończenia tej edycji Dnia Otwartego kontakt z dyżurującymi notariuszami pod wskazanymi wcześniej numerami telefonów nie jest już możliwy. Natomiast wyżej wzmiankowane materiały o charakterze poradnikowym są cały czas dostępne na stronie Krajowej Rady Notarialnej. Rada Izby Notarialnej w Krakowie wskazuje jednocześnie, że informacji wchodzących w zakres działalności notariuszy można zasięgać każdego dnia w każdej Kancelarii Notarialnej na terenie kraju.

Wiemy, że pokładane w notariuszach zaufanie było i jest naprawdę ogromne. Nie wiemy natomiast czy i jak szybko minie pandemia oraz w jaki sposób będziemy mogli pomóc Państwu – swoim klientom – czy poprzez indywidualny kontakt czy zdalny, czy może mieszany. Chcemy jednak wyciągnąć wnioski z tegorocznej edycji, by jeszcze lepiej przygotować się do niej w przyszłości.

A póki co pozwalamy sobie odesłać Państwa do pracujących każdego dnia Koleżanek i Kolegów Notariuszy, którzy z pewnością udzielą wyczerpujących wyjaśnień.